Šachmatai, šaškės, domino

Šachmatai, šaškės ir domino

Nors daugelį gali nustebinti, kad šaškės – taip pat sportas, tačiau ginčytis, kad šis užsiėmimas yra kone universaliausias laisvalaikio leidimo būdas, veikiausiai nedrįstų nė vienas. Šaškės puikiai žinomos tarp įvairaus amžiaus grupės atstovų, nuo vaikų iki jau brandesnio amžiaus žmonių. Jomis be jokių apribojimų gali žaisti abiejų lyčių atstovai, o tai, ko gero, ir lemia šaškių populiarumą.
Iš kitų sporto šakų šaškės išsiskiria tuo, kad tai yra protinis užsiėmimas, kuris beveik nereikalauja fizinių pastangų. Tai taip pat yra ir priežastis, kodėl dažnai tėvai nori, kad jų atžalos užsiimtų būtent šiuo sportu – niekam ne paslaptis, kad žaidimas šaškėmis (kaip ir šachmatais), lavina skaičiavimo sugebėjimus, ugdo loginio mąstymo sugebėjimus, padeda susikaupti. Kartu su šachmatais šaškės dažnai vadinamos pačiu intelektualiausiu sportu. Be to, nereikia jokių ypatingų reikalavimų, kad būtų galima žaisti šį žaidimą. Juk nesvarbu nei vieta, nei oro sąlygos. Taip yra dėl to, kad šaškių sudėtis yra minimali.

Šaškių sudėtis ir taisyklės

Tradiciškai šaškės žaidžiamos ant medinės lentos, kuri yra padalyta į 64 langelius (po lygiai juodų ir baltų). Ant lentos turi būti išstatomos abiejų žaidėjų šaškės, kurių iš viso yra 24 (kiekvienam po 12, pačios šaškės taip pat yra dviejų spalvų: vieno žaidėjo baltos, kito - juodos). Šaškėmis žaidžiama dviese, lenta jos stumdomos įstrižai tik priešingos spalvos langeliais (jei pasidalijus šaškes žaidėjui teko juodos spalvos figūrėlės, jos gali būti stumdomos tik baltais langeliais ir atvirkščiai). Viso žaidimo tikslas – pašalinti priešininko šaškes, jas nukirsti. Laimi tas, kuris pirmasis nukerta visas priešininko šaškes.
Šaškės gali būti nebūtinai medinės (nors pastarosios ir dailiau atrodo, ir yra tvirtesnės), šiuo metu galima įsigyti ir gausybę kitokių variantų. Tarp siūlomų prekių galima rasti plastikinių šaškių (kadangi šaškių ir šachmatų lentos yra vienodos, turintys lentą gali įsigyti tik šaškes, nebūtina pirkti visą rinkinį su lenta). Taip pat ir visą plastikinių šaškių rinkinį ar net šaškių ir šachmatų komplektą. 

Rodoma 1-24 iš 71 prekės(-ių)
Papildoma informacija

Prekės spalva ar atspalvis gali skirtis nuo matomos nuotraukoje. Prekės aprašymas yra bendro pobūdžio, aprašyme nebūtinai yra paminėtos visos prekės savybės. Internetinėje parduotuvėje prekių kainos gali skirtis nuo prekių kainų ir akcijų taikomų mūsų parduotuvėje.

Produktai pridėti
Produktai pridėti palyginti

Prašome sutikti su slapukų politika