Kaip išsirinkti kokybišką bėgimo takelį?

Bėgimo takeliai turi daugybę privalumų: tempas, įkalnė ir treniruočių laikas priklauso tik nuo jūsų pačių. Oro sąlygos nediktuoja, kada jums bėgioti, o nustojus bėgti – nereikia kulniuoti atgal namo. Vis dėlto išsirinkti gerą takelį nėra taip paprasta. Kaina ne visada atitinka kokybę ir žmonės, bandydami sutaupyti, dažnai būna priversti mokėti papildomai už takelio remontą ar sukti galvą kur apskritai jį atlikti. Todėl norime jums padėti išvengti klaidų perkant bėgimo takelį ir išsirinkti tinkamiausią atsižvelgiant į jūsų poreikius.

 

Bėgimo takelių tipai ir paskirtis

Bėgimo takeliai – tai kardio treniruokliai skirti stiprinti širdies veiklą, deginti kalorijas, apšilti prieš jėgos treniruotes ir palaikyti bendrą fitneso lygį. Bėgimo takeliai gali būti buitinio naudojimo, pusiau profesionalūs arba labai intensyviam darbui namuose bei profesionalūs – skirti komerciniam naudojimui sporto klubuose arba kitose viešose įstaigose. Profesionalūs takeliai dažniausiai būna nesulankstomi. Buitiniai gali būti užlenkiami į viršų – taip sutaupysite vietos namuose. Pagrindinis skirtumas tarp profesionalių ir buitinių takelių yra variklio galingumas ir vartotojo svorio palaikymas.

Sulankstomas bėgimo takelis

Buitiniai bėgimo takeliai dažniausia būna sulankstomi ir taip padeda sutaupyti kambario erdvę.

Bėgimo takelio amortizacija

Bėgiko svorio palaikymas - vienas pagrindinių skirtimų tarp profesionalių ir buitinių bėgimo takelių.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis bėgimo takelį ir kaip išvengti klaidų

Bėgimo takelio variklis

Bėgimo takelio variklio galingumas ir patikimumas yra svarbiausias parametras renkantis takelį.

Svarbiausias bėgimo takelio parametras yra jo variklio galingumas, matuojamas arklio galiomis (AG arba HP). Visada atkreipkite dėmesį ar rašomas pikinis (Peak Power / PK) galingumas ar pastovaus darbo (Constant Power) galingumas. Objektyviau yra vertinti pastovaus darbo galingumą, nes pikinė galia yra beveik niekada nepasiekiama ir šis parametras neatspindi tikro variklio darbo treniruotės metu. Dažniausiai buitiniai treniruokliai prasideda nuo 1,75 AG iki 3 AG. Profesionalūs takeliai turi 3 AG ir galingesnius variklius. Taip pat jie naudoja kintamąją srovę (AC), tuo tarpu buitiniai – pastovią (DC).

Skirtingai nei daug kas mano, bėgimo takelio variklis didžiausią apkrovimą patiria esant lėtam greičiui. Turėkite tai omeny, jeigu planuojate daugiau vaikščioti, o ne bėgioti.

Kiti bėgimo takelių parametrai

Kiti svarbūs parametrai yra svorio palaikymas, bėgimo diržo plotas ir funkcionalumas bei programos (pvz. širdies ritmo kontrolės). Šiuolaikiniai bėgimo takeliai padeda bėgimą paversti ne tiek sportu kiek malonumu. Pateikiame keletą parametrų i kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis bėgimo takelį pagal savo poreikius:

  • • Amortizacinė sistema - suteikia daugiau amortizacijos nusileidimo metu taip apsaugodama sanarius ir ypač nugarą nuo nereikalingo streso;
  • • Dėklai, laikikliai - suteikia galimybę po ranka turėti įvairius aksesuarus, tokius kaip vandens buteliukai, mobilieji telefonai, MP3 grotuvai ar nuotoliniai pultai;
  • • Rankų pulso arba bevieliai sensoriai - tiksliai seka jūsų širdies darbą treniruotės metu ir pateikia tikslius duomenis;
  • • Virtualūs treniruočių maršrutai - suteikia galimybę sinchronizuoti bėgimo takelį su televizoriumi ir leidžia mėgautis bėgimu gražiausiose pasaulio vietose. Jei televizoriaus nėra šalia, virtualų maršrutą galima stebėti ir bėgimo takelio konsolėje;

 

Virtualūs bėgimo takelio maršrutai

Virtualūs maršrutai paverčia bėgimo treniruotę malonumu.

Telemetrinis širdies ritmo matuoklis

Rankų pulso ar telemetriniai bevieliai sensoriai padeda sekti širdies darbą treniruotės metu.

Bėgimo takelio dėtuvė

Bėgimo takelio dėklai užtikrina, jog reikalingiausi daiktai visada būtų po ranka.

 

Atstovaujami bėgimo takelių gamintojai

Esame sukaupę ilgametę darbo su kardio treniruokliais patirtį ir pasirinkome pačius patikimiausius gamintojus. Naudodami Vision Fitness ar Horizon Fitness bėgimo takelį galėsite būti ramus, kad jūsų įranga tarnaus patikimai labai ilgą laiką, o susidėvėjus vienai ar kitai detalei, mes būtinai padėsime Jums ją atnaujinti, kadangi turime kardio treniruoklių servisą.

 

Daugiau apie Vision Fitness

Vision Fitness - pusiau profesionalūs, itin ilgaamžiški treniruokliai, tinkantys ir pradedančiam ir profesionalui.

Daugiau apie Horizon Fitness

Horizon Fitness - aukštos kokybės namų treniruokliai, pasižymintys išskirtiniu dizainu ir funkcionalumu.

Daugiau apie Flow Fitness
Flow Fitness - patikimi namų treniruokliai. Puikus kainos ir kokybės santykis..


Jei reikia kvalifikuotos pagalbos renkantis Jums tinkamiausią bėgimo takelio modelį
atsižvelgiant į norimą treniruočių intensyvumą, laiką, kūno sudėjimą, besitreniruojančių žmonių skaičių ar kitus poreikius:

         • atvykite į mūsų parduotuves Vilniuje ir Kaune,
         • paskambinkite (Vilnius: +370 686 69921, Kaunas: +370 616 73725)
         • užpildykite kontaktinę formą.

 

 

Atsiliepimai (0)

Komentarų nėra
Papildoma informacija

Prekės spalva ar atspalvis gali skirtis nuo matomos nuotraukoje. Prekės aprašymas yra bendro pobūdžio, aprašyme nebūtinai yra paminėtos visos prekės savybės. Internetinėje parduotuvėje prekių kainos gali skirtis nuo prekių kainų ir akcijų taikomų mūsų parduotuvėje.

Produktai pridėti
Produktai pridėti palyginti

Prašome sutikti su slapukų politika