Nardymas, nardymo įranga ir nardymo kursai

Nardymas, palyginus su kitomis sporto šakomis, yra gana sudėtingas. Ne kiekvienas gali tam ryžtis bei atrasti noro ir pastangų, nes net mėgėjiškas pasinerimas į vandenį gali būti atliekamas tik išklausius instruktoriaus vedamus nardymo kursus, o norintys šiuo sportu užsiiminėti profesionaliai, turi gauti ir jų kvalifikaciją patvirtinančius sertifikatus. Sertifikatas turi atitikti nardymo rūšį, kurią sportininkas ketina praktikuoti. Nardymas skirstomas į keletą rūšių, iš kurių dažniausia minimas: rekreacinis, techninis ir nardymas olose.

Lietuvoje nardymas nėra toks populiarus kaip greta didžiųjų vandens telkinių įsikūrusiose valstybėse, tačiau profesionalų esama ir mūsų šalyje, vis dėlto aukštos kokybės nardymo centrų yra nedaug. Tiksliau – beveiks visiškai nėra, nes visame Pabaltijo regione veikia vos vienas PADI IDC penkių žvaigždučių centras. 

Nardymo kursai

Kaip jau minėta, norintys nardyti turi būti išklausę bent minimalius nardymo instruktoriaus vedamus kursus. Kursų metu ne tik supažindinama su nardymo įranga, jos naudojimosi ir veikimo principais, tačiau ir saugumo reikalavimais. Nardymo asociacijos (o PADI yra pati didžiausia iš jų rekreacinio nardymo organizacija pasaulyje) reglamentuoja taisykles, kurių privalu laikytis nardant. Pastarosios ypač svarbios užsiimant sportiniu ar techniniu nardymu, kuomet yra neriama į didesnį gylį. Nardymo kursų metu išmokoma, kaip saugiai panerti ir iškilti, kokio greičiu šie etapai turi būti atliekami, kokios kūno pozicijos reikia laikytis, kad manevrai pavyktų sklandžiai, ką daryti, jei staiga ėmė stigti oro ir panašių dalykų. Taip pat jų metu narai gali būti sertifikuojami, įgyti jų gebėjimus patvirtinančius sertifikatus. Gauti tarptautinio lygio sertifikatą galima ir vieninteliame Baltijos regione veikiančiame „Euroatleto“ PADI IDC penkių žvaigždučių centre, kuriame dirba aukščiausios kvalifikacijos nardymo instruktoriai. Čia ne tik sertifikuojami jau patyrę narai, tačiau nardyti mokomi ir pradedantieji.

Rekreacinis nardymas

Rekreacinis nardymas yra nardymo rūšis, kurią dažniausiai renkasi turistai. Pagrindinis šio nardymo tikslas – susipažinti, pasigrožėti povandenine gamta. Rekreaciniu nardymu užsiimama ir Lietuvoje, tačiau čia yra mažai skaidrių telkinių, todėl jis kur kas populiaresnis ten, kur vanduo skaidrus ir panėrus galima pamatyti žuvis, augalus, rifus ir kitas povandeninio pasaulio grožybes.

Techninis nardymas

Techninis nardymas iš dalies panašus į rekreacinį, tačiau nardymo gylis čia šiek tiek didesnis. Taip pat techninis nardymas išsiskiria kvėpavimo mišinių sudėtimi, kuriuose paprastai būna helio ar kitų inertinių dujų, o kartais nardant šiuo būdu reikalingas net ne vienas skirtingų mišinių balionas. Techninis nardymas gali būti vadinamas pažintiniu, leistinas didesnis gylis suteikia galimybę iš arti pamatyti net nuskendusius laivus, kurių, beje, gausu ir Baltijos jūroje. Norint užsiimti techniniu nardymu reikalingi specialūs kursai bei speciali įranga, kuri komplektuojama konkrečiai pagal tai, kurioje vietoje ir kokiomis aplinkybėmis bus neriama. Ar techninis nardymas yra ekstremalus sportas? Vienareikšmio atsakymo nėra. Viena vertus, techninio nardymo gylis yra daugiau nei 40 metrų, tačiau kita vertus, nerti galima tik tinkamai pasiruošus, išklausius teorinius kursus ir nuodugniai susipažinus su technine dalimi, todėl sertifikuotam narui šis nardymas turėtų kelti tik malonumą.

 

Nardymas urvuose

Nardymas urvuose laikomas ne tik ekstremaliu, tačiau ir labai pavojingu sportu. Pagrindinė priežastis, kodėl taip yra, mažai galimybių išnerti į paviršių, jei kas nutiktų naro įrangai. Nors tokių atsitikimų paprastai pavyksta išvengti, nes norint nardyti urvuose reikalingas dar rimtesnis pasiruošimas, tačiau svarbu nepamiršti, kad čia tyko ir daugiau pavojų. Pavyzdžiui, staigus vandens pakilimas, tokiu atveju numatytoje erdvėje gali nelikti oro plyšio ir panašiai.

Nardymo įranga

Nardymo įranga skirstoma pagal pasirinktą nardymo kryptį. Įranga gali būti mėgėjiška arba skirta profesionalams. Vieni žymiausių pasaulyje nardymo įrangos gamintojai yra „Tusa“, „Water Proof“, „Seac Sub“ bei „Sopras Sub“. Siekdami klientams pasiūlyti tik aukščiausios kokybes prekes, siūlome įsigyti pripažinimą pelniusių gamintojų produktus, todėl tiek mėgėjiška, tiek ir profesionalams skirta nardymo įranga „Euroatlete“ yra išskirtinės kokybės.

 

Dėl nardymo kursų kreiptis:

PADI MASTER INSTRUCTOR  Arūnas Svirskas   tel. 8-687-22488

Atsiliepimai (0)

Komentarų nėra
Papildoma informacija

Prekės spalva ar atspalvis gali skirtis nuo matomos nuotraukoje. Prekės aprašymas yra bendro pobūdžio, aprašyme nebūtinai yra paminėtos visos prekės savybės. Internetinėje parduotuvėje prekių kainos gali skirtis nuo prekių kainų ir akcijų taikomų mūsų parduotuvėje.

Produktai pridėti
Produktai pridėti palyginti

Prašome sutikti su slapukų politika