Naujos idėjos fizinio lavinimo pamokoms

Šiuo metu viena opiausių problemų mokyklose yra tai, kad vaikų sportinis aktyvumas nuolat krenta ir dėl to kenčia jų — sveikata. Pavyzdžiui remiantis IS "SVEIDRA" duomenimis dar 2010m. nenormali vaikų laikysena siekė 3,7%, o skoliozė (stuburo išlinkimas į šoną) – 2,5 proc. (visą straipsnį apie vaikų sveikatą, statistiką pamatyti paspaudę šią nuorodą).

Mokslininkai yra nustatę, jog didžiausia problema dėl įvairių sveikatos sutrikimų yra prasta fizinė būklė. Bet, kaip parodė asmeninė patirtis, bendravimas su kūno kultūros mokytojais ir moksleiviais, dauguma mokinių vangiai ir nenoriai dalyvauja fizinio lavinimo pamokose ir pagrindinė dėl to priežastis -  jie nesusidomi įprastais užsiėmimais. Sprendžiant šią šiuolaikinio jaunimo problemą, juos sudominti galima naujovėmis bei neįprastumu ar tiesiog naujais nesusidėvėjusiais įrengimais. Apžvelgėme Lietuvos ir kaimyninių šalių geruosius pavyzdžius ir paruošėme keletą idėjų, kurios tiktų ir Jūsų mokyklos kūno kultūros pamokose ir kurios galėtų paįvairinti, pagerinti fizinio pamokas ir įtraukti, kuo daugiau moksleivių.

Aerobikos priemonės

Aerobika – tai besikartojantys pratimai, kurių metu dirba visi kūno raumenys. Aerobika – viena iš efektyviausių treniruočių, skatinančių imuniteto stiprinimą ir lieknėjimą. Treniruotės grąžina energiją, aktyvumą, mažina stresą. Aerobikos pratimai greitina medžiagų apykaitą ir degina riebalus.

Aerobikos pratimai taip pat gerina širdies veiklą, ištvermę, lankstumą, padeda išvengti osteoporozės – stiprina kaulus. Aerobika mažina nutukimo, diabeto riziką, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, stabdo organizmo senėjimo procesus, reguliuoja kraujo spaudimą, pulso dažnį.

Aerobikos užsiėmimai Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijojeAerobikos užsiėmimai Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijoje Aerobikos užsiėmimai Joniškio žemės ūkio mokyklojeAerobikos užsiėmimai Joniškio žemės ūkio mokykloje

 

Švieslentės

Švieslentė Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijojeŠvieslentė Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje

Populiariausia sporto šaka kūno kultūrose pamokose yra krepšinis. Krepšinio neatsiejama dalis yra švieslentė, kuri žaidimą pakelia į aukštesnį lygį, kuri suteikia komfortiškumo moksleiviams ir jie jaučiasi lyg profesionalai. Taip pat švieslentė yra svarbi rengiant įvairias varžybas pradedant nuo tarp klasinių baigiant šalies lygio mokinių olimpinio festivalio renginiais. Taigi, tik mokykla savo sporto salėj turinti kokybišką bei gerą švieslentė gali vadintis inovatoriška ir puikiai aprūpinanti savo moksleivius.

 

Kovos menai

Kovos menai – sporto šakos, pasižyminčios tarpusavio kova, grumstynėmis be šaunamųjų ginklų dažniausiai tarp dviejų asmenų. Šių menų studijavimo tikslai įvairūs, tačiau bendriausi yra fizinės pergalės prieš kitus asmenis užsitarnavimas, savigynos bei kitų gynybos nuo potencialios grėsmės tobulinimas. Fizinis aktyvumas vysto: fizinę jėgą, žvalumą, vikrumą, itin padeda ištiesti stuburą, pečius, krūtinę, padeda koordinuoti judesius, vysto gebėjimą apginti save ir kitus.

Taip pat, kovos menai paruošia psichologiškai ir morališkai: išmoko savigynos su humanizmo filosofija, pagarbos sau, tėvams, draugams, mokytojams, lavina charakterio kilnumą, vysto iniciatyvumą, lavina protą, gabumą atlikti patikėtas užduotis.

Muay Thai užsiėmimai Kauno lopšelyje–darželyje "Klevelis"Muay Thai užsiėmimai Kauno lopšelyje–darželyje "Klevelis"

 

Lauko ir vidaus treniruokliai

Bene vienas geriausių pavyzdžių Lietuvoje yra Alytaus Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazija, kuri atsinaujinusi savo stadioną taip pat įsirengė daug puikių lauko treniruoklių. Esant geram orui ir vykstant fizinio lavinimosi pamokoms lauke mokiniai gali ne tik žaisti krepšinį, futbolą ar tiesiog bėgioti, bet ir mankštintis su naujais lauko treniruokliais. Šiais lauko treniruokliais yra treniruojamos visos raumenų grupės. Moksleiviai aktyviai naudojasi jais, nes turi puikią galimybę gryname ore treniruotis prie sau patinkančių pratimų.

Vidaus treniruokliai, kurie yra populiarūs tarp vaikinų ir merginų, žiemomis ypač paįvairina kūno kultūros pamokas. Mokiniai, kuriems nepatinka komandiniai žaidimai, gali aktyviai gerinti savo fizinę būklę naudodamiesi vidaus treniruokliais.

Lauko treniruoklių aikštelė Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijojeLauko treniruoklių aikštelė Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje Vidaus treniruoklių salė Rusnės specialiojoje mokyklojeVidaus treniruoklių salė Rusnės specialiojoje mokykloje

 

Gerieji pavyzdžiai rodo, jog mokiniai žymiai mieliau lanko fizinio lavinimo pamokas kuomet jose gali užsiimti įvairesniais užsiėmimais ir gali surasti jiems patinkančią sporto formą.

 

Jei reikia kvalifikuotos pagalbos renkantis Jums tinkamiausią sporto įrangą atsižvelgiant į turimas vidaus patalpas, lauko erdves ar kitus poreikius:

         • paskambinkite (Vilnius: +370 686 69921, Kaunas: +370 616 73725)
         • atvykite į mūsų parduotuves Vilniuje ir Kaune,

 

 

Papildoma informacija

Prekės spalva ar atspalvis gali skirtis nuo matomos nuotraukoje. Prekės aprašymas yra bendro pobūdžio, aprašyme nebūtinai yra paminėtos visos prekės savybės. Internetinėje parduotuvėje prekių kainos gali skirtis nuo prekių kainų ir akcijų taikomų mūsų parduotuvėje.

Produktai pridėti
Produktai pridėti palyginti

Prašome sutikti su slapukų politika